BAŞKAN NUHOĞLU'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI


17.03.2022 09:41:18     408
BAŞKAN NUHOĞLU'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Mümin NUHOĞLU, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Nuhoğlu, "Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili, tüm dünyada ve İslam aleminde huzurun, barışın hâkim olmasına vesile olsun” dedi.

Başkan nuhoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“11 ayın sultanı Ramazan ayına yaklaştığımız bu günlerde ayrı bir heyecan ve özlem içerisindeyiz. Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, paylaşmanın ve yardımlaşmanın arttığı, günahların affı için önemli bir fırsat olan değerli bir gecedir.

Berat, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmadır. Yüce Allah’ın affına erebilmek için bugün çokça affı mağfiret dileme, iyilik yapma ve gönül yapmak için güzel bir fırsattır. Biz de bu fırsattan istifade edip gönlünü kırdığımız, gönül koyduğumuz kişilerle bir araya gelip gönül yapalım. Ailemizin, büyüklerimizin kandilini kutlayıp hasbihal edelim, helallik alalım.

Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğu içinde kandilinizi kutlar, tüm İslam âlemine ve Çarşıbaşı'mıza hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim."

İletişim

  • Cumhuriyet Meydanı No : 1
    Çarşıbaşı / TRABZON
  • (0462) 821 30 04
  • (0462) 821 30 43
  • bilgi@carsibasi.bel.tr
Mümin NUHOĞLU
Çarşıbaşı Belediye Başkanı